Standard - Teddy beránek 

Teddy beránci stejně jako teddy králíčci nejsou zatím uznané plemeno. Byli vyšlechtěni v západní Evropě. V České republice je zatím poměrně málo chovných jedinců. Převážná většina se sem dostala importem z Německa. Najdeme tu ale i pár teddy beránků z Holandska či Rakouska. Některé chovatelské stanice se už můžou pyšnit prvními českými odchovy.
Povaha: Beránci jsou o trochu větší než teddy králíčci, ale zato jsou klidnější, ještě mazlivější a mírnější než jejich krátkouší kamarádi. Jsou výborní společníci a kamarádi.

Hmotnost dospělého teddy berana se pohybuje mezi 1300g a 2000g.
Ideální váha samičky je 1600-1900g.
Ideální váha samečka je 1500-1800g. Samečci by měli být a bývají menší než samičky.

Stavba a tvar těla musí být stejná jako u typických beranů a musí odpovídat standardu beranů. Jsou krátcí, zavalití, rozložití, mají široký hrudník. Krk je sotva rozpoznatelný. Při tom mají mohutný od předu do zadu stejnoměrný, krátký trup se zaoblenou pánví stejně jako krátkou a masivní šíjí. Spodní část je pořádně zaoblená. Nohy jsou krátké a ne příliš drobné. Hřbet je krásně prohnutý.

Hlava je krátká se širokým čelem i nosem a „beraním“ výrazem, z profilu je vidět zřetelně zaoblené čelo a nosní část. V porovnání s tělem je hlava mohutná a nápadná. U samiček je hlava o něco elegantnější. Jinak je samec od samice rozlišitelný jen málo.

K charakteristice berana patří tzv. korunka. Na začátku uší se nacházejí výrazné hrbolky, které jsou známy jako korunka. Uši visí podkovovitě z hlavy dolů a přiléhají k tělu (mláďatům můžou trochu zlobit a poletovat). Délka od špičky ucha po špičku ucha (rozpětí) by měla být mezi 24-26 cm.

U srsti platí: čím hustší tím lepší. Srst by měla být na celém těle stejně dlouhá (i na hlavě). Přestože je srst dlouhá, měla by být snadno udržovatelná a nemělo by v žádném případě docházet k zplstnatění.
Teddy králíčci se narodí a na zádech mají tzv. klín (viz obrázek). Klín mají i hodně chlupatí lvíčci, takže není zcela rozhodující. Králíček, který se narodí bez klínu nemůže být nikdy teddy. Již ve dvou týdnech je teddy králíček krásně chlupatý. Specifické je tzv. „kuřecí“ chmýří, které je dobře viditelné na čumáčku mezi fousky. Ve věku 2 měsíců je srst na první pohled skoro stejná jako u dospělého králíčka, je po prvním línání.

Oči by měly být tmavé. Modré oči jsou povolené. Albíni jsou zde také povolení, ale ne žádoucí.

  

Tento standard je publikován se svolením Romany Sovové (CHS Teddy z Owlery, www.r-s.wz.cz), která jej přeložila z německého standardu a doplnila jej o další informace. Moc děkuji slečně Sovové za její vstřícnost.